Wizja przedszkola

Naszym pragnieniem jest, aby dzieci rozumiały muzykę, kulturę i sztukę. Chcemy, aby dzieci potrafiły wyrażać swoje uczucia estetyczne związane z przeżywaniem wartości artystycznych.

Misja przedszkola

Rozwijanie zainteresowań muzyką, kulturą i sztuką.

Wprowadzenie

Przedszkole nr 27 w Chorzowie jest czteroodziałową placówką oświatową, z oddziałem integracyjnym dla dzieci niedosłyszących, czynną 10 godzin dziennie - od 6 00 do 16 00.
Sale są przestronne, słoneczne, kolorowe i urządzone w ciekawy sposób, o czym mogą świadczyć same ich nazwy:

Kraina Zielona - grupa I (3-latki)
My maluchy z zielonej krainy dobrze się tutaj bawimy. Sala krainy zielonej
Kraina Czerwona - grupa II (4-latki)
Sala krainy czerwonej Średniaczki to czerwona kraina każdy z nich skacze jak sprężyna.
Kraina Niebieska - grupa III (5-latki)
My z krainy koloru niebieskiego jesteśmy zdolni do wszystkiego. Sala krainy niebieskiej
Kraina Żółta - grupa IV (6-latki)
Sala krainy żółtej Starszacy z żółtej krainy mają zawsze zadowolone miny

Przedszkole posiada bogatą bazę lokalową, salę gimnastyczną, ogród przedszkolny (wyposażony w bezpieczne urządzenia rekreacyjne), gabinet logopedy i psychologa, salę katechetyczną i nauczania języków obcych.
Sala gimnastyczna Ogród przedszkolny Ogród przedszkolny